Tiškevičiaus rūmai-Gintaro muziejus

Įkurta grafų Tiškevičių parko centre XIX a. pb. – XX a. pr. statytuose rūmuose, pasaulyje garsėjanti viena turtingiausių gintaro inkliuzų bei unikumų kolekcija.

gintaro-muziejus_hdr-desktop-resolution-desktop-resolution-copy
Birutes2

Palangos botanikos parkas

Į pietvakarius nuo Gintaro rūmų yra aukščiausia Palangos pajūrio reliktinė kopa, garsi savo romantiška legenda apie šventąją ugnį kūrenusios Birutės ir kunigaikščio Kęstučio meilę. Kalnas buvęs pagonių šventovė (alkas) ir dangaus kūnų stebykla – kalendorius.

Jūros tiltas

vieta, traukianti kiekvieną, atvykusį į didžiausią šalies kurortą. XIX a. pabaigoje Palangą valdę grafai Tiškevičiai sumanė statyti prieplauką laivams. Prieplauka buvo pastatyta 1884 – 1888 metais. Nuo 1892 metų jūros tiltas tapo mėgstama pasivaikščiojimų vieta. Skvere prie jūros tilto 1961 metais buvo pastatyta dar vienu kurorto simboliu tapusi skulptūra „Jūratė ir Kastytis“ (skulptorė – N. Gaigalaitė).

04
DSC_8769

Jono Basanavičiaus gatvė

centrinė miesto gatvė. Anksčiau ši gatvė buvo vadinama Tiškevičiaus gatve ar bulvaru. 1923 m. vasarą Palangą aplankė Dr. Jonas Basanavičius. Pagerbdami tautos patriarchą, palangiškiai Tiškevičiaus bulvarą pavadino J. Basanavičiaus vardu.
Kiekvienas poilsiautojas ne kartą praeina šia gatve, nes čia daug kavinių, įvairių pramogų, tai pagrindinė gatvė vedanti link jūros tilto.

A.Mončiaus namai-muziejus

Lietuvos menininkas, skulptorius modernistas A. Mončys gyveno ir kūrė Prancūzijoje. Po mirties jo darbai buvo padovanoti Lietuvai. Ekspozicijoje virš 200 A. Mončio darbų.

Moncio_muziejus1
sliupo5

Dr.J.Šliūpo memorialinė sodyba

Žymaus Lietuvos XX a. pradžios visuomenės veikėjo, gydytojo ir tarpukario Lietuvos Palangos burmistro namas. Jo sodyboje 1989 m. buvo atidaryta J.Šliūpo memorialinė ekspozicija.

Palangos kurhauzas

kurorto simbolio – istorijos pradžia siejama su grafų Tiškevičių dinastija. Grafas J. Tiškevičius maždaug 1877 m. dabartinių Vytauto ir J. Basanavičiaus gatvių kampe pastatė erdvų restoraną, kuris netrukus buvo išplėstas bei čia įkurtas pirmasis kurorto viešbutis. Palangos simbolis sudegė 2002 m. jo restauracija pradėta 2012 m. Kurhauzui suteiktas naujas adresas – Grafų Tiškevičių alėjos 1-asis numeris.

kurhauzas
skulpturu_parkas1

Skulptūrų parkas

buvo įkurtas Palangos Vytauto ir J. Simpsono gatvių sankryžoje 1982 m. 2008 m. parkas buvo ženkliai atnaujintas vertingų skulptūrų rinkiniu iš Lietuvos dailės muziejaus kolekcijų.

muzikinio-fontano-palangoje-atidarymas-68306052

Muzikinis fontanas

pramogautojus šiltuoju metų laiku stebina muzikos, šviesos ir vandens šokiu. Patinkančią melodiją, pagal kurią fontanas šoks, galima pasirinkti SMS žinute iš specialaus grojaraščio.

Gintaro dirbtuvės

Parodomosiose gintaro apdirbimo dirbtuvėse įsikūrę Palangos gintaro meistrų gildijos nariai pademonstruos gintaro apdirbimo technologiją.

Untitled-1
palangoje-sunu-muziejus-8

Šunų muziejus

kolekcija pradėta rinkti 1991 pavasarį, joje 2tūkst. eksponatų iš 37 pasaulio šalių.

Inspektariumas

tai vienintelis Lietuvoje interaktyvus nariuotakojų zoologijos sodas. Insektariumas žiemos sezono metu nedirba. Vasaros sezonas prasideda nuo birželio 1 dienos.

DSC_08-1

Palangos Iveros Dievo Motinos ikonos garbei bažnyčia

Cerkvės komplekso architektas – Dmitrij Borunov iš Penzos.

srsgrg

Šv.Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia

1907 metais statytoje bažnyčioje sakykla ir trys meniški altoriai, kuriuos puošia bareljefai yra padaryti iš marmuro, kuris buvo atvežtas iš Prancūzijos. Centriniame altoriuje yra Čenstakavos Dievo Motinos Marijos paveikslo atvaizdas.

2408990
i7_38trechiadienio_palanga

Palangos evangelikų liuteronų bažnyčia

Liuteronų parapija Palangoje susibūrė XX a. pradžioje. 2005 m. pradėta statyti moderni Palangos evangelikų liuteronų bažnyčia. 25 metrų aukščio bokšte sumontuoti 3 vokiečių padovanoti varpai.

Tremties ir rezidencijos muziejus

nedidelis muziejus Palangos kurorto centre. Jame galima rasti informacijos ir apžiūrėti ekspoziciją apie istoriškai tragišką, bet taip pat itin svarbų Lietuvos tremties laikotarpį.

palangos-tremties-ir-rezistencijos-muziejus-jbasanaviciaus-gatveje-55965c960fa1c
butinges-baznycia3

Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčia

ketvirta pagal senumą liuteronų parapija Lietuvoje, įkurta apie 1560 m. 1824 m. Būtingės bažnyčia išsilaikė iki šių dienų.

Žemaičių Alka šventojoje

įkurta 1998 m. Skulptūrų architektas S. Manomaitis. Tai bandymas atkartoti senosios žemaičių šventvietės su paleoastronomine observatorija modelis.

Žemaičių-alka-Šventojoje1
IMG-4086

Paminklas žydams atminti

1941 m. birželio 27 d. pietinėje Palangos Birutės parko dalyje, kopose už Birutės kalno buvo sušaudyta 111 žydų ir kitų tautybių žmonių, kaltinamų sovietų režimo rėmimu. 1989 m. simbolinėje vietoje žudynių aukoms atminti pastatytas paminklas – didžiulis granito akmuo. Palangos senbuvių teigimu, tikroji žudynių vieta yra už kelių šimtų metrų – vilos „Auska“ teritorijoje.